Irekia-n parte hartzen duten sektore publikoaren kargudunak (ordena alfabetikoa)
Nora Abete García
Kontsumobide-Kontsumoko Euskal Institutuaren zuzendari
Itziar Agirre Berriotxoa
Zerga Administrazioko zuzendaria
Ana Agirre Zurutuza
Administrazio eta Zerbitzuen sailburuordea
Imanol Agote Alberro
Kultura Ondarearen zuzendaria
María Aguirre Rueda
Ikerketa eta Berrikuntza Sanitarioko zuzendaria
Antonio Aiz Salazar
Garraio sailburuordea
Alberto Alberdi Larizgoitia
Ekonomia eta Aurrekontu sailburuordea
Ana Alberdi Zubia
Emakunde - Instituto Vasco de la Mujer-en idazkari nagusia
Estibaliz Alkorta Barragán
Euskara Sustatzeko zuzendaria
Miren Maite Alonso Arana
Hezkuntza sailburuordea
Alberto Alonso Martín
Osalan-Laneko Segurtasun eta Osasunerako Euskal Erakundeko zuzendari
Gorka Alvarez Aramburu
Kanpoan den Euskal Komunitatearentzako zuzendaria
David Álvarez Martínez
Ondare eta Kontratazioko zuzendaria
Lide Amilibia Bergaretxe
Gizarte Politiketako sailburuordea
Juan Emilio Andrades García
Merkataritza zuzendaria
Pedro Anitua Aldekoa
Larrialdiei Aurre Egiteko eta Meteorologiako zuzendaria
Iñigo Ansola Kareaga
Energiaren Euskal Erankundeko zuzendari nagusia
Fátima Ansotegi Elordi
Kabinete zuzendaria
Mikel Antón Zarragoitia
Europako Gaietarako zuzendaria
Andoni Arcelay Salazar
Asistentzia Sanitarioko zuzendaria
Carmelo Arcelus Múgica
Zerbitzu zuzendaria
Jorge Arévalo Turrillas
Lanbide Heziketako sailburuordea
Karmele Arias Martínez
Giza Baliabideen zuzendaria
Juan Antonio Arieta-Araunabeña Ibarzabal
Jaurlaritzaren Idazkaritzako eta Legebiltzarrarekiko Harremanetarako zuzendaria
José María Armentia Macazaga
Giza Baliabideetako Dibisio Korporatiboko zuzendaria
Asier Arrese Zabala
Haziko zuzendaria, Eusko Jaurlaritzaren Fundazioa Landa, Isasertz eta Elikagaien sustapenerako
Xabier Patxi Arrieta Goiri
Informatika eta Telekomunikazioetako zuzendaria
Alexander Arriola Lizarriturri
Eraldaketa Lehiakorrerako Sozietateko (SPRI) zuzendari nagusia
Iñaki Arriola López
Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitzako sailburua
Iñaki Arrizabalaga Ormaetxea
Zerbitzu zuzendaria
Malentxo Arruabarrena Julián
Polizia eta Larrialdietarako Euskal Akademiako zuzendaria
Miren Artaraz Miñón
Unibertsitateetako zuzendaria
Amaia Arteaga Dañobeitia
Plangintzako eta Enplegu Berrikuntzako zuzendari
Eugenio Artetxe Palomar
Araubide Juridikoaren, Zerbitzuen eta Hauteskunde Prozesuen zuzendaria
Beatriz Artolazabal Albeniz
Enplegu eta Gizarte Politiketako sailburua
Miren Begoña Arzalluz Loroño
Etxepare Euskal Institutuaren zuzendaria
Aitziber Atorrasagasti Calcedo
Kultura Sustatzeko zuzendaria
Jokin Azkue Arrastoa
HABEko zuzendari nagusia
Leandro Azkue Mugica
Arrantza eta Akuikultura zuzendaria
Pedro María Azpiazu Uriarte
Ogasun eta Ekonomiako sailburua
Juan José Baños Loinaz
Itelazpiko zuzendaria
José Ignacio Bañuelos Ibáñez
Sailburuaren Kabineteko zuzendaria
Leire Barañano Orbe
NEIKER-Tecnaliako zuzendari nagusia
Juan María Barasorda Goikoetxea
Funtzio Publikoko zuzendaria
Irma Mª Basterra Ugarriza
Landaren eta Itsasertzaren Garapeneko eta Europar Politiketako zuzendari
Peru Bazako Atucha
Erakunde Harremanetarako Sailburuordea
Borja Belandia Fradejas
Lanbide zuzendari nagusia
Yolanda Beldarrain Salaberria
Euskal Herriko Arrisku-Kapitalaren Kudeaketa AKEKS,S.A. Zuzendari Nagusia
Julián Beloki Guerra
Komunikazio zuzendaria
Irune Berasaluze Lazkano
Alokabideko zuzendari nagusia
Iñaki Berraondo Zabalegui
Osasun sailburuordea
Iñaki Betolaza San Miguel
Farmazia zuzendaria
Janire Bijuesca Bedialauneta
Garraio Plangintzaren zuzendaria
Javier Bikandi Irazabal
Herritarrak Hartzeko eta Administrazioa Berritzeko eta Hobetzeko zuzendaria
Juan Miguel Bilbao Garai
Ogasuneko eta Finantza Politikako sailburuordea
Yurdana Burgoa Valtierra
Kabinete eta Komunikazio zuzendaria
Ander Caballero Barturen
Euskadiren Estatu Batuaetako ordezkaria
Guadalupe Camino García
Kudeaketa Ekonomiko eta Baliabide Orokorren zuzendaria
Jordi Campàs Velasco
Ekonomia eta Plangintza zuzendaria
María Pilar Canedo Arrillaga
Lehiaren Euskal Agintaritzaren lehendakaria
Manu Castilla Albisu
Azterlan Kabinetearen zuzendaria
Susana Cejudo Fernández
Zerbitzu zuzendaria
Silvia Colmenero Salgado
Prentsa eta Komunikazio arduraduna
Jon Darpón Sierra
Osasuneko sailburua
Dolores de Juan de Miguel
Justizia zuzendari
Ignacio de la Puerta Rueda
Lurralde Plangintzaren eta Hirigintzaren zuzendaria
Joaquín Díaz Arsuaga
Gizarte Ekonomiaren zuzendaria
Juan Luis Diego Casals
Koordinaziorako zuzendaria
Miren Dobaran Urrutia
Hizkuntza Politikarako Sailburuordea
Miren Dorronsoro Iraeta
Osasun Publikoaren eta Adikzioen Zuzendaria
Maider Echevarria García
Turismoko zuzendaria
José Luis Elexpuru Marcaida
Aseguramendu eta Kontratazio Sanitarioko zuzendaria
María Angeles Elorza Zubiria
Kanpo Harremanetarako idazkari nagusia
Zuriñe Embid Zubiria
Finantza Politikako eta Erakundeen Baliabideetako zuzendaria
Itziar Epalza Urkiaga
Euskadiko Parke Teknologikoetako presidentea
Miren Edurne Erezkano Bustinza
Idazkaritzako eta Erakundeekiko Harremanetarako zuzendaria
Josu Erkoreka Gervasio
Gobernantza Publiko eta Autogobernuko sailburua eta Gobernuaren bozeramailea
Amaia Esquisabel Alegría
Zientzia Politikarako zuzendaria
Elixabete Etxanobe Landajuela
Toki Administrazioekiko Harremanetarako eta Administrazio Erregistroetako Zuzendaria
Alex Etxeberria Aranburu
Ejieko zuzendari nagusia
Miren Aintzane Ezenarro Egurbide
Memoriaren, Bizikidetzaren eta Giza Eskubideen Institutuaren zuzendari
Jonan Fernández Erdozia
Bakea eta Bizikidetzarako idazkari nagusia
Jesús Fernández Ibáñez
Ikastetxeen zuzendaria
Gervasio Gabirondo Fernández
Ertzaintzaren zuzendaria
María Arrate Gallastegui Oyarzabal
Justiziako sailburuorde
Olatz Garamendi Landa
Administrazio eta Zerbitzuen sailburuordea
Josu Iñaki Garay Ibañez de Elejalde
Euskal Finantza Erakundeko zuzendari nagusia
Pablo García Astrain
Etxebizitza zuzendaria
Aitor Garitano Trojaola
ETS - Euskal Trenbide Sarea Zuzendari nagusia
Rodrigo Gartzia Azurmendi
Segurtasuna Koordinatzeko zuzendaria
Larraitz Gezala Oyarbide
Kabinete eta Komunikazio zuzendaria
Tatiana González San Sebastián
Kabineteko zuzendaria
Mikel Gurutzeaga Zubillaga
Garraio Azpiegituren zuzendaria
Estíbaliz Hernáez Laviña
Teknologia, Berrikuntza eta Lehiarkotasun sailburuordea
Monika Hernando Porres
Biktimen eta Giza Eskubideen zuzendaria
Josu Mirena Iradi Arrieta
Euskal Estatistika Erakundeko (Eustat) zuzendaria
Maite Iruretagoiena Ibarguren
Herri Arduralaritzaren Euskal Erakundeko zuzendaria
Ricardo Ituarte Azpiazu
Ekonomia eta Finantza Ataleko zuzendari
Maite Iturbe Mendialdua
EITBko Zuzendari Nagusia
Amaia Jauregiberri Goenaga
Kudeaketa ekonomikoaren zuzendaria
Pedro Javier Jauregui Fernández
Etxebizitza sailburuordea
Sergio Juanena Guruceta
Kabinete eta Komunikazioko zuzendaria
Rafael Kutz Garaizabal
Euskadiren Txile, Peru eta Kolonbiako ordezkaria
Hernando Lacalle Edeso
Aurrekontuen zuzendaria
Miren Izaskun Landaida Larizgoitia
Emakunde - Emakumearen Euskal Erakundeko zuzendaria
Maria Aranzazu Leturiondo Aranzamendi
Administrazio eta Lurralde Plangintzaren sailburuordea
Manuel Leza Olaizola
Euskotren zuzendari nagusia
Amparo López Antelo
Justizia Administrazioko zuzendaria
Alejandro López Cárcamo
Industria Garatzeko zuzendaria
Nerea Karmele López-Uribarri Goicolea
Administrazioko eta Zerbitzu Orokorretako sailburuordea
Jesús Losada Besteiro
Ihobeko zuzendari nagusia
Javier Losa Ziganda
Kontrol Ekonomikoko Bulegoaren zuzendaria
Joseba Lozano Santos
Herri Administrazioetan Hizkuntza Normalizatzeko zuzendaria
Arantza Madariaga Aberasturi
ELIKA Fundazioako zuzendaria
Leyre Madariaga Gangoiti
Kanpo Harremanetarako zuzendaria
Iosu Madariaga Garamendi
Teknologia eta Estrategiako zuzendaria
Peli Manterola Arteta
Elikagaien Kalitate eta Industriako zuzendaria
Marta Marin Sánchez
Euskadiren Europar Batasuneko ordezkaria
Nieves Martínez de Antoñana Blanco
Araubide Juridikoaren zuzendaria
Ernesto Martínez de Cabredo Arrieta
Uraren Euskal Agentziako zuzendari nagusia
Ibon Mendibelzua Madariaga
Euskadiren Mexikoko ordezkaria
Harkaitz Millán Etxezarreta
Basquetour-Turismoaren Euskal Agentziaren zuzendari nagusia
Adolfo Morais Ezquerro
Unibertsitate eta Ikerketako sailburuordea
Mikel Moreno Murga
Prentsa eta Komunikazioko arduraduna
Elena Moreno Zaldibar
Ingurumen sailburuordea
Isabel Muela López
Merkataritza eta Turismoko sailburuordea
Konrado Mugertza Urkidi
Langileriaren kudeaketa zuzendaria
Mª Jesús Múgica Anduaga
Osakidetza-Euskal Osasun Zerbitzuko zuzendari nagusia
José Ángel María Muñoz Otaegi
Kultura, Gazteria eta Kirol sailburuordea
Miren Nekane Murga Eizagaechevarria
Plangintza, Antolamendu eta Ebaluazio Sanitarioko zuzendaria
Marcos Muro Nájera
Enplegu eta Laneko sailburuordea
Isabel Octavio Uranga
Prentsa eta Komunikazio arduraduna
María Ainhoa Ondarzabal Izaguirre
Nazioartekotzeko zuzendaria
Aitor Patxi Oregi Baztarrika
Energiaren, Meategien eta Industria Administrazioaren zuzendaria
Bittor Oroz Izagirre
Nekazaritza, Arrantza eta Elikagaien Politikako sailburuordea
Paul Ortega Etcheverry
Garapen Lankidetzarako Euskal Agentziaren zuzendaria
Sara Pagola Aizpiri
Euskadiren Argentina-Mercosur-eko ordezkaria
Silvia Palenzuela Maeso
Prentsa eta Komunikazioko arduraduna
Ivan Pedreira Lanchas
Ingurumen Administrazioaren zuzendaria
Jesús Peña Martínez
Lehendakaritzaren idazkari nagusia
Elena Pérez Barredo
Lan eta Gizarte Segurantza zuzendaria
Begoña Pérez de Eulate González
Estatutuaren Garapenerako Zuzendaria
Luis Petrikorena Arbelaiz
Gobernu Irekiaren zuzendaria
Carlos Quindós Fernández
Visesako zuzendari nagusia
Jon Redondo Lertxundi
Gazteria eta Kirol zuzendaria
Ana Reka Esparza
Kabinete zuzendaria
Alfredo Retortillo Paniagua
Turismo, Merkataritza eta Kontsumoko sailburua
Oriol Roch
Euskadiko Orkestraren zuzendari nagusia
Nicolás Sagarzazu Alzua
Heziketa eta Ikaskuntza Zuzendaritza zuzendaria
Ernesto Sainz Lanchares
Familia Politikarako eta Komunitate Garapenerako zuzendaria
Alberto Saiz Garitaonaindia
Auzibideen zuzendaria
Daniel Salazar Irusta
Araubide Juridiko, Ekonomiko eta Zerbitzu Orokorretako zuzendaria
María Jesús Carmen San José López
Lan eta Justiziako sailburua
Emilio Sola Ballojera
Gizarte Zerbitzuen zuzendaria
Arantxa Tapia Otaegi
Ekonomiaren Garapena eta Azpiegituretako sailburua
Lucía Torrealday Berrueco
Hezkuntza Berriztatzeko zuzendaria
Sabino Torre Díez
Araubide Juridikoaren sailburuordea
Xabier Unanue Ortega
Lege Garapen eta Arau Kontrolerako zuzendaria
Jon Iñaki Urbina García de Vicuña
Araubide Juridiko eta Zerbitzuen zuzendaria
Margarita Uria Etxebarria
Datuak Babesteko Euskal Bulegoko zuzendaria
Cristina Uriarte Toledo
Hezkuntzako sailburua
Aitor Uriarte Unzalu
Joko eta Ikuskizun zuzendaria
Izaskun Urien Azpitarte
Lan Harremanen zuzendaria
Fernando Uriondo Ispizua
Baliabide Orokorren zuzendaria
Polentzi Urkijo Sagredo
Baliabide Materialen eta Azpiegituren zuzendaria
Ane Urkiola Alustiza
Zerbitzu zuzendaria
Aitor Urzelai Inza
Ekintzailetzaren, Berrikuntzaren eta Informazio Gizartearen zuzendaria
Paloma Usatorre Mingo
Zerbitzu zuzendaria
Patricia Val Hevia
Alokabideko zuzendari nagusia
Mario José Yoldi Domínguez
Etxebizitzako Plangintzaren eta Prozesu Eragileen zuzendaria
Josune Zabala Alberdi
Hizkuntza Ikerketa eta Koordinaziorako Zuzendaria
Javier Zarraonandia Zuloaga
Industria sailburuordea
Andrés Zearreta Otazua
Funtzio Publikoko sailburuordea
Juan Mª Zubeldia Arrieta
Zerbitzu zuzendaria
Josu Zubiaga Nieva
Segurtasun sailburuordea
Aitzol Zubizarreta Ormaetxea
Prentsa eta Komunikazio arduraduna
Ikerne Zuluaga Zamalloa
Nekazaritza eta Abeltzaintza zuzendari
Aitor Zulueta Telleria
Natura Ingurunearen eta Ingurumen Plangintzaren zuzendaria
Bingen Zupiria Gorostidi
Kultura eta Hizkuntza Politikako sailburua